Опобліковано 09.03.2022

Як зберегти свій емоційний стан під час війни?

Відчувати тривогу та страх – це нормально. Ви не одні такі, багато людей переживають схожі почуття. Важливо підтримувати свій емоційний стан та не впадати у крайнощі.

Саме тому ми підготували декілька корисних порад, які Вам у цьому допоможуть:

  • Розмовляйте з близькими. Діліться своїми емоціями, розповідайте про те, що Вас хвилює. Взаємопідтримка допоможе відчути, що Ви не одні. Разом легше здолати страх. Не тримайте все у собі.
  • Дотримуйтесь інформаційної гігієни. У мережі є надто багато неправдивої інформації, щоб посіяти серед нас паніку. Тому читайте лише офіційні джерела.
  • Допомагайте. Можна підтримати Збройні сили України, допомогти фінансово, стати волонтером чи прихистити когось у себе. Варіантів є безліч. Саме такі дії допоможуть нам наблизитись до перемоги.
  • Частіше обіймайте рідних і друзів. Обійми допомагають боротись зі стресом та отримувати позитивні емоції. А ще під час обіймів виділяється гормон любовіокситоцин, який викликає відчуття спокою, зменшує тривогу і підвищує рівень довіри.
  • По можливості старайтесь виконувати буденні справи. Приготувати їжу, помити посуд, поскладати речі. Така рутина допомагає відволіктись від негативних думок.
  • Дбайте про свій фізичний стан. Якщо є змога, то спіть по 7-8 годин, старайтесь займатись спортом або ж виконувати прості вправи. Подбайте про своє харчування, ні в якому разі не вживайте алкоголь.

Ну і найважливіше – вірте у перемогу. Ми незламні до тих пір, поки самі не здамось!